CENTRUM KULTURY KATOWICE

Zapraszamy do Galerii Pustej w Katowicach na wystawę Ryszarda Czernow.

Więcej…

MUZEUM ZIEMI KOŚCIERSKIEJ. Kościerzyna

Niezwykłe portrety Edwarda Grzegorza Funke, są plonem wielu podróży autora po wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Portrety ludzi nie zawsze pięknych, ale zawsze prawdziwych. Serdecznie zapraszamy.

Więcej…

BIELSKI FESTIWAL SZTUK WIZUALNYCH. Galeria Fotografii B&B

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Fotografia młodych" W wystawie biorą udział: Joanna Rzepka-Dziedzic, Małgorzata Łuczyna, Michał Budzyński, Michał Wojtysiak, Anna Bodnar, Anna Małysz, Adrian Lach, Diana Łapin.

Więcej…

Magda Hueckel i Tomasz Śliwiński

Projekt Magdy Hueckel i  Tomasza Śliwińskiego "Światła i cienie. Afryka" zaprezentowany zostanie podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej w ramach Dni Afryki w Olsztynie.

"Światła i cienie. Afryka" to wizualno-muzyczna podróż w głąb Czarnego Lądu. Nasycone afrykańskim światłem obrazy prowadzą widza od muzułmańskiej północy, aż na południowe wybrzeże, ukazując codzienne życie mieszkańców, ich radości i smutki, lokalne rytuały.  Projekt jest próbą uchwycenia niepowtarzalnej atmosfery kontynentu z całą jego złożonością i różnorodnością - bo tak jak pisał Ryszard Kapuściński "Afryk jest wiele (...)".

Więcej…

Warszawa, Złote Tarasy

Od 23 maja do 12 czerwca 2011 roku już po raz trzeci w CH Złote Tarasy będzie można oglądać najlepsze zdjęcia prasowe nagrodzone w konkursie World Press Photo 2011.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 5691 fotografów, którzy łącznie nadesłali108 059 zdjęć. Dwutygodniowe obrady jury zaowocowały przyznaniem nagród 55 fotografom w 10 kategoriach. Wśród laureatów znalazło się także 2 Polaków: Filip Ćwik z agencji Napo Images za fotoreportaż o polskiej żałobie narodowej po katastrofie smoleńskiej (III nagroda w Kategorii "Ludzie i wydarzenia") oraz Tomasz Gudzowaty za fotoreportaż o amatorskich wyścigach samochodowych w Meksyku (II miejsce w kategorii "Sport").

Więcej…

Galeria Refleksy

Warszawska Galeria Refleksy zaprasza na wystawę nowych prac Basi Sokołowskiej. Wystawa, zatytułowana "Pochwała zieleni" to heliografie i rysunki roślin, wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat w Polsce i Australii. Są wśród nich zarówno znajome i zwyczajne polskie rośliny jak trawy, chrzan, krwawnik,winorośl, jarzębina a także rodzime australijskie krzewy i drzewa jak banksia, gravillea, kazuaryna czy eukaliptus. Zobrazowane w technice heliografii, jednej z metod otrzymywania obrazów przez bezpośrednie naświetlenie materiałów światłoczułych, na które nałożone są przedmioty, rośliny te przedstawione są w ich rzeczywistej skali. Prezentowane na wystawie heliografie są zróżnicowane formatem od niewielkich, pojedynczych fotografii, do dużych kilkusegmentowych tableaux.

Więcej…

Muzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie

Zapraszamy na wystawę grupy Łódź Kaliska, do Śmiełowa. Wystawa czynna  będzie  od  14 maja  do 30 czerwca 2011 r. Grupa w składzie: Marek Janiak, Adam Rzepecki, Andrzej Świetlik, Andrzej Wielogórski

„Polonia...” to instalacja grupy artystycznej Łódź Kaliska zrealizowana w ramach cyklu projektów „Parada wieszczów” w Muzeum im. A. Mickiewicza w Śmiełowie – oddziale Muzeum Narodowego w Poznaniu. W ubiegłym roku „Paradę” rozpoczął „Stefan i majonez” - wystawa prezentowana w Muzeum Narodowym w Kielcach, która wykreowała Żeromskiego na gwiazdę literatury popularnej. Teraz przyszła kolej na Mickiewicza, niejednokrotnie już obecnego w tekstach i manifestach artystów tej grupy, obwinianego o skrępowanie rozumienia współczesnego świata ideami dziewiętnastowiecznego romantyzmu. Osadzone w poetyce absurdu i żartu działania, podważają to, co jako niebagatelna wartość patriotyczna stało się z czasem  powierzchownością i stereotypem. Jak zauważa Marek Janiak „zadowolenie i fascynacja są narodowi polskiemu obce, dlatego my postanowiliśmy afirmować rzeczywistość, nie naśmiewać się z niej. Coca cola jest super! Mc Donald’sy są super! Lody włoskie są super! (...) Terminator jest sto razy lepszy od Pana Tadeusza”.

Więcej…

SOBOTA 14 MAJA OD GODZ.19.00

Okręg Warszawski ZPAF już po raz trzeci zaprasza do Galerii ZPAF w Noc Muzeów. W tym roku, wszyscy, którzy przyniosą swoje zdjęcia w formie odbitek, wydruków, czy plików cyfrowych, będą mogli je pokazać i porozmawiać o swojej fotografii w ramach otwartego przeglądu porfolio.

Program Nocy Muzeów 2011 w ZPAF:
19.00 - 24.00 Ekspozycje w Starej Galerii i Galerii Obok.
20.00 - 22.00  Otwarty przegląd portfolio - Jolanta Rycerska.
22.00 - 23.00  Projekt "Un-posed" prezentuje Damian Chrobak i fotografowie uczestniczący w projekcie.
22.00 - 24.00  Otwarty przegląd portfolio - Anna Wolska.

Więcej…

SOBOTA 14 MAJA, ul. Chmielna 21

Galeria Jabłkowskich (Warszawa, Chmielna 21, w podwórzu)   w ramach Nocy Muzeów zaprasza w sobotę 14 maja od godziny 19:00 na wystawę „Fotomiastikon – warszawski fotoblg”, otwarty warsztat fotograficzny Hanny Musiał oraz koncerty stołecznych zespołów Czessbend i Uniqplan. Impreza potrwa od  do pierwszej w nocy.

Program Nocy Muzeów, Galeria Jabłkowskich:

19:00 – 1:00 wystawa „Fotomiastikon – warszawski fotoblog”
19.00 – 21:00 otwarty wykład i warsztat fotograficzny Hanny Musiał „Człowiek w tkance miejskiej”
21:30 – koncert zespołu CzessBand
23:30 – koncert zespołu Uniqplan

Więcej…

SOBOTA 14 MAJA, PIŁA

Wszystkich którzy będą mieli przyjemność sobotnią noc spędzić w Pile zapraszamy do Muzeum S. Staszica. w programie m in. wykład Macieja Usurskiego, wystawa prac Anny Koli, koncert jazzowy zespołu The Colors, Illumninacja muzeum i wiele innych atrakcji. Zaczynamy od 11.00 kiermaszm książek oraz sprzedażą monet okolicznosciowych.

Więcej…

GALERIA BROWART. Wrocław

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy " Sztuka Matek" w piątek 29 kwietnia o godz. 18.00

16 artystek tworzy niezwykle sugestywny portret artystki - matki. Działania ich skierowane są do wewnątrz. Celem jest wywołanie i analiza najbardziej osobistych, indywidualnych doświadczeń. Poza jednym wyjątkiem, prace nie prowokują - raczej angażują widzów, zmuszają do przekroczenia granicy prywatności, pozostawiając trudny do wyrażenia niepokój. Sztuka z reguły pozostaje w silnym związku ze sferą prywatną, a w wypadku kobiet zasadniczo powstaje na przecięciu ról społecznych i życiowych, dlatego trudno ustalić granicę oddzielającą te dwa światy.

16 artystek młodego pokolenia: Anna Bedyńska, Patrycja Dołowy, Bo Dzierwa, Agata Endo Nowicka, Anna Grzelewska, Elżbieta Jabłońska, Klara Kopcińska, Katarzyna Korzeniecka, Cecylia Malik, Małgorzata Malwina Niespodziewana, Joanna Pawlik, Izabela Rabenda, Agnieszka Sandomierz, Patrycja Trzepizur, Viola Tycz, Aleksandra Wasilkowska

Więcej…

GALERIA SPOKOJNA 15. ASP Warszawa

Zapraszamy na uroczyste otwarcie 7 Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej, w czwartek 28 kwietnia o godz. 18.00

Więcej…