Galeria ATELIER, Chełm

Zapraszamy tym razem do Galerii Atelier, Chełm  to już drugie miejsce gdzie można obejrzeć wystawę " Wobec miejsca i czasu ...II"  Wernisaż 1 kwietnia o godz. 18.00

Artyści: Wojciech Beszterda, Barbara Charkiewicz, Czesław Chwiszczuk, Andrzej Dudek-Durer, Alek Figura, Barbara Górniak, Roman Hlawacz, Ryszard Karczmarski, Maciej Kościuszko, Włodzimierz Kowaliński, Marek Liksztet, Janusz Musiał, Piotr Nowak, Jerzy Piątek, Wacław Ropiecki, Andrzej Rutyna, Jerzy Samulski, Stanisław Składanowski, Maciej Stobierski, Zbigniew Wielgosz, Iwona Wojtycza, Waldemar Zieliński.

Więcej…

Galeria Nizio zaprasza na wystawę fotograficzną z cyklu Flickr Artists

Na cykl nieregularnych wystaw Flickr Artists złożą się prezentacje fotograficzne twórców aktywnych na foto blogu i portalu społecznościowym Flickr. Pierwszym prezentowanym artystą jest Łukasz Wierzbowski a.k.a neon.tambourine. Na wystawie pokazana zostanie seria kilkudziesięciu prac.

Więcej…

Nowy kurs fotografowania w ZPAF. 9 już edycja w dniach od 9 kwietnia do 11 czerwca 2011.

Już 9 kwietnia rusza wiosenna edycja popularnego kursu ABC fotografowania. Intensywny, dwumiesięczny weekendowy kurs dla początkujących zapewnia  podstawową wiedzę i umiejętności. Adresowany do tych, którzy chcieliby zacząć  fotografować od razu z sensem, ciekawie, czerpiąc z tego radość, bez popełniania błędów. Zapraszamy także tych, którzy fotografują od jakiegoś czasu, ale czują potrzebę uporządkowania wiedzy i umiejętności lub szukają motywacji do ponownego zajęcia się fotografią.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej…

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. 26.03 - 03.05.2011 

Wystawa składa się z prac dwóch rówieśników (Zygmunt Rytka urodził się 11, a Krzysztof Wojciechowski 13 marca), co ma odniesienie w tytule. Zawiera wątki biograficzne uzewnętrznione w postaci fotografii i obiektów przestrzennych. Autorzy prezentują przemyślenia na temat dotychczasowych swoich dokonań, a także również relacji wzajemnych, obejmujących również obszar sztuki.

Przy realizacji projektu nawiązano współpracę z Fundacją In Situ - Laboratorium Kultury w Sokołowsku, w wyniku której wystawa (rozbudowana) zostanie zaprezentowana także w siedzibie Fundacji na Dolnym Śląsku. W czasie jej trwania odbędzie się sympozjum, którego tematem będzie sztuka wizualna lat 70.i jej znaczenie dla rozwoju mediów i rejestracji obrazu.

Więcej…

DOKUMENT tv PLANETE

Kilkutygodniowy pobyt w stolicy Kambodży, Phnom Penh, był dla Antoine'a D'Agata, fotografa agencji Magnum, doświadczeniem ekstremalnym. Zdążył on wówczas nawiązać burzliwy romans z prostytutką Lee, sprzedającą popularny "lód" - narkotyk, który w Południowo-Wschodniej Azji jest równie powszechny co crack w USA. Ten związek z góry skazany był na niepowodzenie, a jak tragiczny znajdzie on finał, można się było jedynie domyślać.

Polecamy obejrzenie tego dokumentu.

Najbliższe emisje:

sobota 19.03, 00:35  
niedziela 27.03, 23:40  
piątek 1.04, 23:55  
wtorek 5.04, 01:25

Więcej…

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na trzeci wykład Krzysztofa Pijarskiego z cyklu " Po końcu fotoreportażu"

22 marca, wtorek, godz. 18.00

Przedmiotem trzeciego wykładu będzie twórczość Allana Sekuli, który od połowy lat 70. tworzy niezwykle ciekawą, słowno-obrazową archeologię świata późnego kapitalizmu. Artysta kreśli jego kolejne mapy i docierając do coraz głębszych uwarstwień oraz nieoczekiwanych powiązań.  Jego twórczość to rodzaj realizmu krytycznego, w którym spotykają się i pozostają w napięciu postawa refleksyjna i zaangażowana.

Więcej…

Dom Pracy Twórczej w Wigrach w Likwidacji, 29 stycznia 2011 - 31 marca 2011

Dom Pracy Twórczej w Wigrach w Likwidacji zaprasza na wystawę multimedialną Michała Zielińskiego "Moje miejsce już tam". Jest to instalacja zbudowana z fotografii i filmów dokumentalnych, które Michał Zieliński realizował na Suwalszczyźnie w latach 2009-2010. W tym czasie Dom Pracy Twórczej w Wigrach był dla autora miejscem pracy i swoistym centrum wypadowym do właściwych realizacji artystycznych w okolicznych wsiach (m.in. Aleksandrowo, Piertanie, Jegliniec), gdzie w domach ich mieszkańców powstawały "magiczne" instalacje fotograficzne.

Więcej…

Galeria MCK, Ostrowiec Świętokrzyski

Zapraszamy na VII już edycje zbiorowej wystawy, którą można oglądać od 25 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Fotoklub przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim od momentu powstania w 2003 roku skupia czołówkę twórców regionu związanych z fotografią. To znane w Polsce, silne środowisko, które swój status potwierdza wyjątkowo dużą ilością akcesji do Związku Polskich Artystów Fotografików. Potwierdza to też prężnie działająca, a ściśle z klubem współpracująca Galeria Fotografii MCK, znana z profesjonalnego podejścia do propagowania sztuki fotografii. Cyklicznym i jednym z najważniejszych wydarzeń w działalności Fotoklubu jest organizowanie dorocznych wystaw fotografii promujących aktualne dokonania artystyczne jego członków. Wystawom tym zawsze towarzyszy obszerny, ciekawy edytorsko katalog. Przypatrując się jego kolejnym edycjom można dopatrzyć się pewnych prawidłowości związanych z preferowaną przez artystów tematyką zdjęć, jak i stosowaną przez nich konwencją estetyczną.

Autorzy: Adam Białowąs, Agnieszka Radlak, Andrzej Łada, Arek Rogalski, Błażej Górecki, Cezary Łutowicz, Dominika Zarzycka, Max Kania, Artur Dziwirek, Ewa Gawlik, Ewa Kaczanowska, Grzegorz Sideł, Grzesiu Górnisiewicz, Jarek Kowalski, Jerzy Piątek, Jerzy Soiński, Justyna Łada, Krzysztof Kasprzyk, Kuba Kaczanowski, Aleksandra Wasilewska, Longin Łępicz, Lucyna Malicka, Maciej Strąpoć, Magda Wolff, Marek Rachwał, Mirek Radomski, Ola Kućma, Paweł Jabłczyk, Paweł Pierściński, Piotr Niedziela, Jarek Wójcik, Robert Nadratowski, Stanisław Dulny, Stanisław Dunin-Borkowski, Stanisław Sudnik, Michał Stępień, Tomek Lenart, Wiktor Bednarczuk.

Więcej…

Gwiazdozbiór Jerzego Kośnika w hotelu Novotel Warszawa Airport

Od 7 marca w hotelu Novotel Warszawa Airport można obejrzeć wystawę fotografii – „Gwiazdozbiór” Jerzego Kośnika – jednego z najlepszych polskich fotografików. W przestrzeni lobby hotelu wystawionych zostało ponad 30 oryginalnych wielkoformatowych fotografii prezentujących największe gwiazdy  zachodniego i polskiego kina – od Betty Davies do Grażyny Szapołowskiej, od Jack’a Nicholsona  do Romana Polańskiego. 

Więcej…

Stypendium Museumsquartiers Wien
W ramach programu Plattform Kultur-Mitteleuropa
“AiR Artist-in-Residence / quartier21”

Szanowni Panstwo!
Milo nam poinformowac, ze Museumsquartier Wien także w tym roku zaprasza do skladania aplikacji na pobyt rezydencjalny - ARTIST-IN-RESIDENCE w ramach programu Plattform Kultur-Mitteleuropa. W ramach programu ARTIST-IN-RESIDENCE Museumsquartier daje do dyspozycji mieszkanie z atelier oraz zapewnia stypendium na pokrycie kosztow pobytu.
Program obejmuje dwa miesiące: listopad i grudzień 2011 roku.
Do skladnia aplikacji zapraszamy artystki i artystow sztuk pieknych: wizualnych i dźwiękowych, projektantki i projektantow mody, teoretyczki i teoretykow sztuki, DJ-ki i DJ-ow, projektantki i projektantow gier komputerowych, fotografki i fotografow, tworczynie i tworcow designu oraz filmowych.

Więcej…

Raandesk Gallery OPTICAL: STAGED

Zapraszamy 10 marca do Nowego Jorku na wystwawę OPTICAL: STAGED. Jesteśmy niezmiernie dumni że zanlazły się na niej prace polskiej artstki Katarzyny Majak, która zwycięzyła jest zwyciężczynią konkursu. Gratulujemy!. Na wystawie będą prezentowane prace takich artystow jak: Tom Prado, Margaret McCarthy, Frances Berry czy Vincent Zambrano.

Więcej…

Nowy projekt w naszej Starej Galerii.

Od 9 marca w Starej Galerii ZPAF można obejrzeć wystawę Kobiece Komórki Anny Musiałówny, Jolanty Rycerskiej i Basi Sokołowskiej.

Projekt przygotowały trzy artystki, członkinie Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Fotografików: ANNA MUSIAŁÓWNA, JOLANTA RYCERSKA i BASIA SOKOŁOWSKA. Każda z nich należy do innego pokolenia i reprezentuje inną dziedzinę fotografii - od reportażu po fotografię inscenizowaną.W projekcie "Kobiece komórki" połączyła je tematyka ściśle związana z kobietą i kobiecością oraz technologia, czyli aparat w telefonie komórkowym Nokia N8,  którym zrealizowane zostały projekty autorskie. Wystawę cechuje  różnorodność, znajdziemy w niej bajecznie foto-rebusy Basi Sokołowskiej, mozaikę fotograficzną i poetycką Jolanty Rycerskiej, oraz dokument intymny kobiet w ich sypialniach Anny Musiałówny.

Więcej…