5. FotoArtFestival 2013 - Bielsko-Biała, 11 - 27 października 2013
Organizatorzy: Fundacja Centrum Fotografii, Gmina Bielsko-Biała
Patronat artystyczny: Związek Polskich Artystów Fotografików

5FAF-plakat1-960

Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11: Centrum Festiwalowe, Biuro Prasowe, Meeting Point          Oficjalna strona FotoArtFestivalu

PRZEGLĄD PORTFOLIO
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11
11 października (piątek), godz. 10:00 - 14:00

KONFERENCJA PRASOWA
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11
11 października (piątek) o godz. 16:00

CEREMONIA OTWARCIA FESTIWALU
Teatr Polski, ul. 1 Maja 1
11 października (piątek) o godz. 19:00
- prezentacja artystów
- koncert Silberman New Quartet
- bankiet

5FAF-plakat2-960

MARATON AUTORSKI - SPOTKANIA Z ARTYSTAMI:

12-13 października (sobota, niedziela) - Hotel Qubus (Galeria Sfera II), ul. Mostowa 2 (program spotkań może ulec zmianie)
12 października (sobota)

10:00 - 11:00 - Bogdan Zvir (Rosja)
11:00 - 12:00 - Ragnar Axelsson (Islandia)  
12:00 - 13:00 - Raúl Belinchón (Hiszpania)  
13:00 - 14:00 - Andreas H. Bitesnich (Austria)
14:00 - 15:00 - Michael Vanden Eeckhoudt (Belgia)  
15:00 - 16:00 - przerwa
16:00 - 17:00 - Daria Endresen (Norwegia)
17:00 - 18:00 - Andrejs Grants (Łotwa)  
18:00 - 19:00 - Pavlos Kozalidis (Grecja) - film
19:00 - 20:00 - Dominic Rouse (Anglia) - film pt. Grobowiec filozofa + online meeting
13 października (niedziela)
10:00 - 11:00 - William Ropp (Francja)
11:00 - 12:00 - Jacob Sobol (Dania)
12:00 - 13:00 - Joe Szabo (USA) - film pt. The Joseph Szabo Project
13:00 - 14:00 - Christian Tagliavini (Szwajcaria)
14:00 - 15:00 - Joyce Tenneson (USA) - film  
15:00 - 16:00 - przerwa
16:00 - 17:00 - Xiao Zhang (Chiny)
17:00 - 18:00 - Tomasz Tomaszewski (Polska)     
18:00 - 19:00 - Nina Rosenblum (USA) - film pt. Zwyczajne cuda

WYSTAWY GŁÓWNE:
11 - 27 października, poniedziałek - niedziela w godz. 10:00 - 19:00

GALERIA SFERA I, ul. Mostowa 5 (parter - wejście od parkingu)
- Ragnar Axelsson (Islandia) - „Ostatnie dni” / “The Last Days”
- Raúl Belinchón (Hiszpania) - „Czuję, że żyję” / “The Sensation of Life”
- William Ropp (Francja) - „Rozmarzone spojrzenie” / “The Eyes on a Dream”

GALERIA SFERA I, ul. Mostowa 5 (I piętro - wejście od parkingu)
- Andrejs Grants (Łotwa) - „Wokół Łotwy” / “Around Latvia”
- Francesco Zizola (Włochy) - „Pozory mylą”  / “Un Inadequate Look”
- Bogdan Zvir (Rosja) - „Boski detal” / “The Devine Detail”

GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11
- Jacob Sobol (Dania) - „Opowieści” / “Stories”
- Andreas H. Bitesnich (Austria) - „Głębsze odcienie” / “Deeper Shades”
- Michael Vanden Eeckhoudt (Belgia) - „Słodko-gorzko” / “Bittersweet”

MUZEUM TECHNIKI I WŁÓKIENNICTWA, ul. Sukiennicza 7
- Joyce Tenneson (USA) - „Transformacje”  / “Transformations”
- Xiao Zhang (Chiny) - „Wybrzeże” / „Coastline”
- Pavlos Kozalidis (Grecja) - „W poszukiwaniu straconego domu” / “Looking for a Lost Homeland”
- Jaroslav Kučera (Czechy) - „Ludzie, których spotkałem” / “People I have met”
- Christian Tagliavini (Szwajcaria) - „Dame di Cartone” ; “1503”

REGIONALNY OŚRODEK KULTURY, ul. 1 Maja 8
- Daria Endresen (Norwegia) - „Ja wewnętrzne” / “Inner Self”

GALERIA FOTOGRAFII B&B, ul. 1 Maja 12
- Tomasz Tomaszewski (Polska) - „Pojedynczo i zbiorowo” / “Singly and collectively”

DOM KULTURY IM. W. KUBISZ, ul. Słowackiego 17a
- FotoOpen (otwarta wystawa zbiorowa) - wstęp wolny

GALERIA RYNEK 11, ul. Rynek 11
- FotoOpen (otwarta wystawa zbiorowa) - wstęp wolny

WARSZTATY:

DOM KULTURY WŁÓKNIARZY, ul. 1 Maja 12
- Warsztaty portretu z Williamem Roppem (Francja): 21 października (piątek), godz. 10:00 - 17:00
- Warsztaty fotografii dokumentalnej z Raúlem Belinchónem (Hiszpania): 24 - 25 października (poniedziałek - wtorek), godz. 10:00 - 16:00
- Warsztaty reklamy i aktu z Andreasem H. Bitesnichem (Austria): 26 października (środa), godz. 10:00 - 16:00
- Warsztaty CANON / FotoPlus: 19 - 20 października
- Warsztaty EPSON / EIZO: 26 - 27 października